Chirurgická ambulance Praha 1

MUDr. Marie Němečková

(dříve Červenková)

Operace očních víček

Jedním z příznaků postupujícího věku může být povolování kůže na očních víčkách a jejich následný pokles. Ten v mnoha případech i omezuje vidění. Stává se tak problémem nejen estetickým, ale i funkčním.

 

Kožní nadbytky mohou přesahovat horní okraj řas a tím vést ke ztíženému pohybu víček a dále ke zvýšené únavě očí, slzení, zhoršování vidění a bolestem hlavy. Dochází také k zeslabování svalových vláken kruhového očního svalu, který je uložen pod kůží víček a povolování jemných vazivových pouzder pod svalem uložených tukových tělísek. To umožní výhřez tuku z prostoru očnice do podkožních struktur víček. Tak vznikají váčky hlavně na dolních víčkách, které se postupně zvětšují, stávají se nápadnější a zhoršují celkový výraz obličeje.

 

K operaci horních víček bychom měli přistoupit při výraznějším nadbytku kůže dříve než nastanou popsané únavové příznaky způsobené převislou kůží víček.

 

Před zákrokem je vhodné nejprve absolvovat bezplatnou konzultaci, při které dojde k vysvětlení postupu operace a její vhodnosti pro pacienta. V rámci konzultace je také vysvětlen pooperační postup a rekonvalescence.

 

Operace očních víček lze provést pouze na horních či dolních víčkách, nebo současně oboje, dle místního nálezu. Plastika očních víček se provádí v místním znecitlivění, protože zvláště při výkonu na dolních víčkách potřebujeme spolupráci operovaného.

 

U operace horních očních víček je řez veden tak, aby výsledná jizva probíhala v přirozené ohybové rýze, u operace dolních očních víček je pak jizva těsně pod řasami. Poté následuje klid na lůžku po dobu cca 2 hodin a pacient s tmavými brýlemi odchází do domácího ošetření.

 

Ceník zákroku

 

Operace horních víček 14 000 Kč
Operace dolních víček 16 000 Kč
Operace horních i dolních víček 25 000 Kč

Ordinační hodiny

Odpolední hodiny jsou vyhrazeny pro předem objednané operační zákroky. V případě ambulantní návštěvy se prosím telefonicky informujte.


Pondělí 7.30 – 15.00
Úterý 7.30 – 15.00
Středa 7.30 – 15.00
Čtvrtek 7.30 – 15.00
Pátek 7.00 – 12.30

Adresa ordinace

 

MUDr. Marie Němečková

Poliklinika Revoluční 19,

1. patro

110 00 Praha 1

 

telefon: +420 221 715 277
mobil: +420 721 555 350
email: info@chirurgicka-ambulance.cz

 

Zobrazit na mapě

V naší čekárně můžete využít bezplatné WiFi připojení na internet.

Jak se k nám dostanete

 

Poliklinika Revoluční Praha 1

 

Metro: trasa B, stanice Náměstí republiky, výstup směr OD Kotva, Revoluční ulice

Tram: 6, 8, 15, 26, zastávka Dlouhá třída

 

Pro případné parkování můžete využít parkoviště v obchodních domech Kotva a Palladium.